Do końca dnia chmury i deszcz. W nocy drastyczna zmiana pogody

Do końca dnia chmury i deszcz. W nocy drastyczna zmiana pogody
fot. Danielle Dabney / Unsplash
PAP / pk

W niedzielę do końca dnia będzie przeważnie pochmurno. Ładna pogoda utrzyma się jedynie na południu - poinformowała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego Barbara Wrzesińska.

W centralnym i północnym pasie kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Wiatr z kierunków zachodnich, w porywach do 45 km/h w głębi lądu i do 60 km/h na Wybrzeżu.

Napływ arktycznego powietrza

W nocy będzie pochmurno z lokalnymi rozpogodzeniami. Z północy kontynentu zacznie napływać arktyczne powietrze, powodując znaczne ochłodzenie - głównie na Pomorzu, gdzie pojawią się spadki temperatury poniżej zera. Tam też może się zrobić ślisko na drogach. Lokalnie wystąpi mgła. W pozostałej części kraju w nocy miejscami można się spodziewać opadów deszczu.

Temperatura w nocy na Pomorzu spadnie do około minus 3 stopni C, w centrum kraju wynosić będzie 3-4 stopnie C, na południu 5 stopni C.

DEON.PL POLECA

Nad ranem w górach zacznie padać śnieg, na Podkarpaciu spodziewany jest śnieg z deszczem.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Do końca dnia chmury i deszcz. W nocy drastyczna zmiana pogody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.