Mróz odpuści? Synoptyk: od poniedziałku czeka nas ocieplenie

Mróz odpuści? Synoptyk: od poniedziałku czeka nas ocieplenie
fot. Depositphotos
PAP / pk

W najbliższych dniach spodziewane jest stopniowe ocieplenie. W poniedziałek na pogodę w Polsce zacznie mieć wpływ wkraczający od zachodu ciepły front atmosferyczny - powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB.

Według prognozy przygotowanej dla PAP przez Jakuba Gawrona, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, od poniedziałku do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu.

W najbliższych dniach spodziewane jest stopniowe ocieplenie

- Jutro zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Lokalnie na południu i zachodzie może wzrosnąć do dużego i tam też możliwe są opady śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza w centrum i na wschodzie kraju do zera na południowym zachodzie. W kotlinach sudeckich możliwe są już temperatury dodatnie. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty - powiedział Jakub Gawron.

Za sprawą frontu atmosferycznego, który od zachodu wkracza do Polski, w ciągu najbliższych dni spodziewane jest stopniowe ocieplenie, któremu towarzyszyć będą opady atmosferyczne.

 

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Mróz odpuści? Synoptyk: od poniedziałku czeka nas ocieplenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.