Niedziela w większości kraju pozostanie pochmurna. Słońce jedynie na południu

Niedziela w większości kraju pozostanie pochmurna. Słońce jedynie na południu
fot. Depositphotos
PAP / pk

W niedzielę do końca dnia IMGW przewiduje w przeważającej części kraju zachmurzenie całkowite i duże. Jedynie na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane - poinformowała PAP Magdalena Muszyńska-Karbowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- W niedzielę słońce spoza chmur wyjrzy na południowym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurnie, a na północy spodziewane są przelotne opady deszczu. W ciągu dnia temperatura maksymalna powietrza będzie wyrównana i wyniesie od 10 do 13 stopni Celsjusza w większości kraju. Nieco chłodniej, od 7 do 10 stopni. będzie na terenach podgórskich - powiedziała Muszyńska-Karbowska.

Najbliższej nocy zachmurzenie duże, jedynie na wschodzie i południu kraju możliwe są większe przejaśnienia. Niemal w całej Polsce możliwe są słabe opady deszczu. Zdaniem synoptyków bezdeszczowo będzie jedynie na południowym wschodzie. Silne zamglenia mogą wystąpić na Pomorzu Zachodnim, a w rejonach podgórskich mgły ograniczające widoczność do trzystu metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 4 stopni na wschodzie, przez 6-7 na przeważającym obszarze kraju, do 9 stopni na Wybrzeżu. W rejonach podgórskich prognozowane są temperatury od minus jeden do trzech stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Na południu będzie wiatr słaby z kierunków zmiennych.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niedziela w większości kraju pozostanie pochmurna. Słońce jedynie na południu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.