"Mechanizm stałej relokacji nie rozwiązuje problemu"

"Mechanizm stałej relokacji nie rozwiązuje problemu"
(fot. PAP/Paweł Czarny)
PAP / kk

Mechanizm stałej relokacji uchodźców nie rozwiązuje problemu - powiedział w czwartek w Brukseli szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak podkreślił, priorytetem polskiego rządu jest bezpieczeństwo.

Błaszczak uczestniczy w Brukseli w spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych za sprawy wewnętrzne, którzy mają dyskutować m.in. nad reformą unijnej polityki azylowej i solidarności pomiędzy państwami członkowskimi w kontekście przyjmowania uchodźców.

DEON.PL POLECA"Jesteśmy przekonani o tym, że mechanizm stałej relokacji (uchodźców) problemu nie rozwiązuje" - powiedział dziennikarzom Błaszczak. "Nie ma takiej możliwości żebyśmy sobie wybierali, kogo mamy przyjąć. Ci którzy mówią, że możemy przyjąć kobiety albo dzieci, nie wiedzą, co mówią" - dodał.

Jak podkreślił priorytetem rządu jest bezpieczeństwo. Polski rząd udziela pomocy tym, którzy jej potrzebują - podkreślił Błaszczak.

We wrześniu 2015 roku państwa członkowskie UE zgodziły się na przeniesienie 160 tys. uchodźców z Włoch oraz Gracji; termin na zakończenie działań wyznaczono na wrzesień 2017 roku. Dotychczas tylko nieco ponad 18 tys., czyli około 11 proc. ustalonej liczby osób, zostało faktycznie przeniesionych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Mechanizm stałej relokacji nie rozwiązuje problemu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.