Minister Fuszara dopuszcza kazirodztwo?

Minister Fuszara dopuszcza kazirodztwo?
(fot. Friedrich-Ebert-Stiftung Vertretung in Polen / flickr.com)
PAP / slo

Prezes PiS Jarosław Kaczyński chce dymisji pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania prof. Małgorzaty Fuszary. Powodem jest jej wypowiedź sprzed dwóch lat na temat kazirodztwa.

- Pani prof. Fuszara prowadziła seminaria, których przesłanie było następujące: trzeba podjąć dyskusję nad dopuszczalnością kazirodztwa. Tak proszę państwa, ta pani jest w rządzie - mówił Kaczyński w Kadzidle (woj. mazowieckie) podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami północnego Mazowsza i kandydatami PiS w wyborach samorządowych.

W jego ocenie za - jak to określił - "niebywały skandal" odpowiadają - "chociaż to była decyzja jeszcze poprzedniego premiera" - premier Ewa Kopacz, wicepremier Janusz Piechociński, minister rolnictwa Marek Sawicki. Jak podkreślił prezes PiS, "jeżeli ta pani nie zostanie usunięta z rządu, to oni będą za to odpowiadać".

- Musimy się temu przeciwstawić. I musimy pamiętać, że ten rząd to w istocie promuje, bo kto promuje lewactwo, kto chce wchodzić w sojusz z lewactwem dla swoich doraźnych interesów, ten podnosi rękę na polską rodzinę, podnosi rękę na Polskę - przekonywał Kaczyński.

Słowa, które miała wypowiedzieć prof. Fuszara podczas konferencji naukowej dwa lata temu, przytoczył w niedzielnej audycji radia ZET rzecznik PiS Adam Hofman. - Przede wszystkim podważa się sens utrzymywania zakazu kazirodztwa w kontekście rodzicielstwa. I pytanie o to, czy w dzisiejszych czasach jest rzeczywiście sens utrzymywania zakazu małżeństw pomiędzy rodzeństwem - cytował.

W niedzielnym oświadczeniu prof. Fuszara oświadczyła, że jest "przeciwko jakimkolwiek zmianom prawnym odnoszącym się do kazirodztwa". Jak podkreśliła, "jest ono w Polsce zarówno nieusuwalną przeszkodą małżeńską, jak i przestępstwem. Nie są prowadzone żadne prace nad zmianą tego stanu prawnego".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Minister Fuszara dopuszcza kazirodztwo?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.