MON przestrzega przed oszustami, którzy powołują do wojska

MON przestrzega przed oszustami, którzy powołują do wojska
Fot. Philipp Katzenberger / Unsplash
TVN24.pl / kb

W polskiej cyberprzestrzeni działają oszuści, którzy przekazują fałszywe informacje na temat powołań do wojska. O sprawie poinformował Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) Ministerstwa Obrony Narodowej.

Przestępcy mailowo rozsyłają nieprawdziwe informacje o powołaniu do cyberwojska. Ponadto sfałszowano na niej podpis Dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni - gen. bryg. Karola Molendę. 

Powołania oszuści wysyłali z różnych adresów e-mail, w tym: cybermiledupl@gmail.com; narodowecentrumncbc@gmail.com oraz karolmolendacybermil@gmail.com.

Poniżej treść wiadomości:

"Z powodu ataku na Polskę zostałeś powołany do cyberwojska. Proszę o potwierdzenie gotowości na stronie CYBER . MIL . EDU . PL lub usprawiedliwienie swojej niedyspozycyjności. Sytuacja jest dramatyczna, obecnie tylko dzięki dostawom prądu z Niemiec i Szwecji nasze państwo jest w stanie funkcjonować. Nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, dlatego zdecydowałem się powołać specjalistów z sektora prywatnego, co do których posiadamy informacje, że są ekspertami w dziedzinie informatyki i cyberbezpieczeństwa" - czytamy w treści e-maila.

DEON.PL POLECA

Źródło: TVN24.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MON przestrzega przed oszustami, którzy powołują do wojska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.