Morawiecki: szczepmy się dla własnego zdrowia i odpowiedzialności za innych

Morawiecki: szczepmy się dla własnego zdrowia i odpowiedzialności za innych
fot. Depositphotos
Poniedziałek, 14:35
PAP / pk

Przeciw COVID-19 warto zaszczepić się przede wszystkim dla własnego zdrowia, ale szczepienie to także kwestia odpowiedzialności za innych - mamę, tatę, rodzeństwo, ukochanego dziadka czy babcię - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

"Dlaczego warto się zaszczepić? Przede wszystkim dla własnego zdrowia. Ale szczepienie to także kwestia odpowiedzialności za innych - mamę, tatę, rodzeństwo, ukochanego dziadka czy babcię. Wirusa chce w ten sposób wykończyć nawet legendarny taksówkarz Jerzy Kiler, czyli Cezary Pazura. Ciekawe co na to Siara?" - napisał Morawiecki w poniedziałek na Facebooku.

Premier do wpisu dołączył krótki filmik, na którym różne osoby mówią, dla kogo się zaszczepią. Na początku młoda dziewczyn mówi do drugiej: "Zrobię to dla siostry". Jeszcze inna mówi, przysiadając się do brata - "A ja dla brata". W dalszej części kobieta, która ubiera dziecko, mówi, że zrobi to da niego. Następnie kadr pada na starszego mężczyznę, który mówi: "Dla żony, dla dzieci, dla wnuków". W spocie pojawia się też małżeństwo z dziećmi, którzy razem mówią: "dla nas".

Pod koniec filmiku pojawia się ambasador Narodowego Programu Szczepień aktor Cezary Pazura, który mówi: "Co ja tutaj robię? Mówię, że szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych. "Dla siebie. Dla nich. Szczepimy się" - podsumowuje.

W poniedziałek rządowy serwis #SzczepimySię podał, że do godziny 10.30 wykonano w Polsce 203 tys. 53 szczepienia przeciw COVID-19. Do Polski dostarczono 1 051 830 dawek. Na drugie szczepienie zabezpieczono 587 085 dawek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Morawiecki: szczepmy się dla własnego zdrowia i odpowiedzialności za innych
Komentarze (1)
EK
~E K
11 stycznia 2021, 16:44
Słuchać ani czytac tej propagandy juz sie nie da...chcesz człowieku sie szczep nawet 10 razy ale nie dręcz tym innych. Mają swoj rozum i wolną wolę. Dosyć!!!!!!!!

Skomentuj artykuł

Morawiecki: szczepmy się dla własnego zdrowia i odpowiedzialności za innych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.