Nie żyje Grzegorz Miecugow. Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny

Nie żyje Grzegorz Miecugow. Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny
(fot. PAP / Andrzej Rybczyński)
3 lata temu
TVN24.pl / PAP / ml

Miał 61 lat. Był związany z telewizją TVN od początku jej istnienia. Wcześniej pracował w III programie Polskiego Radia oraz TVP.

Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Podczas jednego ze spotkań autorskich mówił, że "może być ciężko chory" - podaje serwis TVN24.pl.

"Tak czy siak będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie" - powiedział cytowany przez serwis naszemiasto.pl

Deklarował, że zamierza walczyć z chorobą: "Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie, wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył".

"Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną - TVN24, której pozostał wierny do końca. Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio - dyrektorem działu publicystyki TVN24" - czytamy w komunikacie TVN24.

Rozpoczynał swoją karierę medialną w programie III Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję "Zapraszamy do Trójki". Następnie związał się z telewizją TVP, gdzie był m.in. prezenterem i wydawcą "Wiadomości"; później współtworzył TVN (od 1997 r.) i jeden z jego sztandarowych programów - "Fakty". Początkowo prowadził jego weekendowe wydania. Od 2005 r. był jednym z gospodarzy "Szkła kontaktowego" w TVN24. W tej samej telewizji prowadził wywiady w programie "Inny Punkt Widzenia".

Miecugow prowadził też pierwszą serię popularnego reality show "Big Brother", którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów.

Ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Miecugow przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa - na stałe związał się z Collegium Civitas.

Zmarł w sobotę po południu w wieku 61 lat - poinformowała stacja TVN24.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ, Leon Nieścior OMI
22,41 zł
24,90 zł

Leon Nieścior OMI, doskonały znawca Ojców Pustyni, omawia "antyrretyczną" metodę walki ze złymi myślami, odwołując się do Ewagriusza z Pontu i jego dzieła O sporze z myślami. Złe myśli, które powiązane są z działaniem złego...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Grzegorz Miecugow. Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.