Nuncjusz: rozmawialiśmy też o o. Rydzyku

Nuncjusz: rozmawialiśmy też o o. Rydzyku
Nuncjusz apostolski abp. Celestino Migliore rozmawia z dziennikarzami, po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / wm

Premier Donald Tusk i nuncjusz apostolski abp. Celestino Migliore spotkali się w środę, by rozmawiać m.in. o  wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka.

"Rozmawialiśmy o wielu sprawach, także o tej sprawie (wypowiedzi o. Rydzyka - PAP), dlatego jesteśmy przekonani, że jest czas zamknąć karty w duchu odpowiedzialnosci każdej ze stron" - powiedział abp. Migliore dziennikarzom po spotkaniu.

Także w komunikacie Centrum Informacyjnej Rządu można przeczytać, że podczas spotkania poruszono kwestię noty dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka.

W komunikacie napisano także, że premier i abp. Migliore podkreślali podczas spotkania, jak doskonałe stosunki łączą Polskę i Stolicę Apostolską. "Abp. Migliore wyraził nadzieję, że zbliżająca się Prezydencja Polski w Radzie UE zakończy się sukcesem naszego kraju" - napisano w komunikacie.

Abp. Migliore podkreślił z kolei po spotkaniu z premierem, że odbyło się ono w dniu uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła, który jest dniem szczególnej łączności całego Kościoła z następcą św. Piotra.

Za pośrednictwem abp. Migliore szef polskiego rządu przekazał papieżowi Benedyktowi XVI życzenia z okazji 60. rocznicy jego święceń kapłańskich. Joseph Ratzinger został wyświęcony na kapłana 29 czerwca 1951 roku w katedrze we Fryzyndze.

Do spotkania Tuska z nuncjuszem apostolskim doszło z inicjatywy szefa MSZ Radosława Sikorskiego. W sobotę polski MSZ wystosował do Stolicy Apostolskiej notę dyplomatyczną w sprawie wypowiedzi Rydzyka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nuncjusz: rozmawialiśmy też o o. Rydzyku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.