Oświęcim. Ukraińcy wjechali autem do jeziora. Jest ofiara śmiertelna

Oświęcim. Ukraińcy wjechali autem do jeziora. Jest ofiara śmiertelna
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Nie żyje 22-letnia pasażerka samochodu, który w nocy zjechał z drogi do jeziora w Oświęcimiu (Małopolskie). Kierujący autem 41-latek i 19-letni pasażer wypłynęli z wody o własnych siłach. Wszyscy są obywatelami Ukrainy.

Śmiertelny wypadek Ukraińców w Oświęcimiu

Jak powiedziała w środę PAP Barbara Szczerba z biura prasowego małopolskiej policji, do wypadku w Oświęcimiu doszło ok. godz. 1 w nocy. Według wstępnych ustaleń, 41-letni kierowca opla vivaro zjechał z ulicy Szpitalnej do pobliskiego jeziora.

DEON.PL POLECA
Kierowca i 19-letni pasażer o własnych siłach wypłynęli z wody. 22-letnią pasażerkę wydobyli strażacy. Nieprzytomna kobieta został przewieziona do szpitala, ale jej życia nie udało się uratować.

Badanie kierowcy wykazało, że w miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie. "Śledztwo wyjaśni dokładne okoliczności i przyczyny wypadku" – podkreśliła policjantka z małopolskiej komendy.

Uczestnicy wypadku - obywatele Ukrainy - przebywali w Polsce od dłuższego czasu, przyjechali przed wybuchem wojny.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Oświęcim. Ukraińcy wjechali autem do jeziora. Jest ofiara śmiertelna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.