Palikot do SLD: zatrzymajcie szaleństwo Millera

Palikot do SLD: zatrzymajcie szaleństwo Millera
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / drr

- Szef SLD Leszek Miller upodabnia się do Jarosława Kaczyńskiego i ciągnie partię w kierunku całkowitej izolacji na lewicy; nie pozwólcie na to - zaapelował we wtorek do działaczy SLD Janusz Palikot. - Zatrzymajcie szaleństwo Millera - dodał.

- Nie komentuję wypowiedzi niepoważnych polityków, a Janusz Palikot już dawno utracił znamiona powagi - tak do słów Palikota odniósł się we wtorek Miller.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik SLD Dariusz Joński. - Dzisiejszy apel to kolejny rozpaczliwy ruch Palikota, odchodzącego w polityczny niebyt - ocenił.

W apelu do działaczy i sympatyków SLD, opublikowanym na blogu, lider Ruchu Palikota podkreślił, że w poniedziałek z SLD wyrzucony został "najbardziej popularny polityk SLD i współtwórca partii" Ryszard Kalisz, a w proteście przeciwko zaproszeniu Lecha Wałęsy na Kongres Lewicy Programowej, "w miejsce Aleksandra Kwaśniewskiego", z kierowania pracami Rady Programowej Kongresu zrezygnował Józef Oleksy.

- Leszek Miller upodabnia się coraz bardziej do Jarosława Kaczyńskiego i ciągnie SLD w kierunku całkowitej izolacji na lewicy. Nie pozwólcie na to! Włączcie SLD w wielki projekt odsunięcia PO od władzy! Czas działać! Zatrzymajcie szaleństwo Leszka Millera! - wezwał Palikot.

Kalisz został w poniedziałek - decyzją Krajowego Sądu Partyjnego - wykluczony z SLD za pracę "na rzecz innego ugrupowania politycznego". Chodziło o jego zaangażowanie w projekt Europa Plus współtworzony przez Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego.

- Kilka miesięcy temu zaapelowaliśmy wspólnie z Markiem Siwcem do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o powrót do polityki i pomoc w budowaniu wielkiego bloku centrolewicy. Postanowiliśmy przekroczyć ramy naszych partyjnych środowisk. Zrobiliśmy tak, gdyż jest przed nami, przed Polakami, wielka szansa znacznie lepszej polityki - napisał we wtorek Palikot.

Jak ocenił, "Polska jest krajem narastających różnic ekonomicznych, krajem na podsłuchu, krajem o niesłychanym wprost wpływie kościoła katolickiego". Palikota stwierdził, że "debata polityczna to dyskusja o Smoleńsku i jałowy spór pomiędzy jedną i drugą prawicą". - Tak dalej być nie musi! Możemy to zmienić - dodał.

Lider RP przypomniał, że obecnie trwa budowa struktur nowego ruchu - Europy Plus. - Tysiące osób zgłosiły wolę współpracy. W najbliższy piątek zostaną zaprezentowane osoby regionalnych pełnomocników Europy Plus. Są z nami wszystkie liczące się środowiska lewicy, liberałów, centrum: Ruch Palikota, Racja Polskiej Lewicy, Unia Pracy, SDPL, Unia Lewicy. Trwają rozmowy z Partią Kobiet i Stronnictwem Demokratycznym. Współpracuje z nami wiele organizacji pozarządowych i obywatelskich - wyliczał Palikot.

- Mimo to Leszek Miller i SLD stoją z boku, więcej - przewodniczący SLD atakuje, wyklucza i dzieli nasze środowisko. Najpierw nie było na lewicy miejsca dla Siwca, potem dla Kwaśniewskiego, a wreszcie dla Palikota - napisał lider RP.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Palikot do SLD: zatrzymajcie szaleństwo Millera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.