Państwowa Komisja ds. Pedofilii interweniuje w sprawie filmu pt. "Oczy Diabła"

Państwowa Komisja ds. Pedofilii interweniuje w sprawie filmu pt. "Oczy Diabła"
fot. Patryk Vega / YouTube
PAP / pk

Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratora Krajowego z prośbą o informacje, czy prowadzone są czynności dotyczące spraw, które przedstawiono w filmie "Oczy Diabła" w reż. Patryka Vegi. Tematem filmu jest m.in. proceder międzynarodowego handlu dziećmi.

Film pt. "Oczy Diabła", który - jak napisała komisja - ma charakter dokumentalny, dostępny jest od 2 lutego na kanale Patryka Vegi na YouTube.

"Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratura Krajowego z prośbą o udzielenie informacji, czy prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie przedstawionych w wyżej przywołanej produkcji okoliczności, które wskazują na możliwość popełnienia szeregu przestępstw - w tym nadużyć seksualnych wobec małoletnich poniżej lat 15" - czytamy w informacji opublikowanej na rządowych stronach gov.pl.

Komisja przypomniała też, że podstawą prawną podjętego przez nią działania jest art. 3 ustawy z 2019 r. o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Przepis ten głosi, że "Komisja podejmuje działania mające na celu zapewnienie niezwłocznej reakcji organów państwa oraz organizacji i podmiotów w zakresie zwalczania nadużyć seksualnych, a także podejmuje działania umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców tych nadużyć".

Źródło: PAP / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Zięba OP

Moim celem jest ukazanie aktualności przesłania Jana Pawła II, by dopomóc w rozumieniu chrześcijańskiego powołania, Kościoła i świata. Ale aby to uczynić, trzeba też zrozumieć jego pontyfikat. I o tym jest ta książka. Nie unikam...

Skomentuj artykuł

Państwowa Komisja ds. Pedofilii interweniuje w sprawie filmu pt. "Oczy Diabła"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.