Piłkarz Matty Cash zagra dla reprezentacji Polski

Piłkarz Matty Cash zagra dla reprezentacji Polski
Fot. Villa Vids / YouTube.com
PAP / tk

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał akt uznania obywatelstwa polskiego dla Matty’ego Casha, piłkarza grającego w angielskiej Aston Villi. "Już nie mogę doczekać się, kiedy założę koszulkę z orłem na piersi" - napisał w mediach społecznościowych 24-letni sportowiec.

We wtorkowej uroczystości wzięli udział prezydent Andrzeja Duda i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

"W piątek rozmowa z Prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, a dziś decyzja o uznaniu obywatelstwa Matty'ego Casha. Gratuluję i życzę powodzenia na boisku!" - napisał Duda.

Urodzony w Slough pod Londynem piłkarz polskiego pochodzenia zamieścił dwa osobne wpisy po polsku, skierowane do prezydenta oraz prezesa PZPN.

Matty Cash o grze dla Polski

"Dziękuję, Panie Prezydencie. To zaszczyt i niezwykle ważna chwila dla mnie i mojej rodziny. Na boisku dam siebie wszystko. Do boju Polsko!" - napisał w pierwszym, a w drugim dodał: "Dziękuję, Panie Prezesie, za okazaną pomoc. Już nie mogę doczekać się, kiedy założę koszulkę z orłem na piersi".

Cash to boczny obrońca, mogący występować również jako skrzydłowy. Do 2020 roku grał w Nottingham Forest, skąd przeszedł do Aston Villi. W piątek wieczorem selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa obserwował jego występ na stadionie Arsenalu Londyn. Ekipa z Birmingham przegrała 1:3.

Portugalski szkoleniowiec nie ukrywał, że zależy mu na pozyskaniu Casha do kadry. Być może piłkarz będzie już do jego dyspozycji na listopadowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 z Andorą i Węgrami.

Źródło: PAP / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv
24,43 zł
34,90 zł

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Piłkarz Matty Cash zagra dla reprezentacji Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.