PKP: nie ma przerw w ruchu pociągów

PKP: nie ma przerw w ruchu pociągów
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / drr

Mimo trudnej sytuacji pogodowej nie ma przerw w ruchu pociągów w całym kraju, a sieć kolejowa jest przejezdna - powiedział w sobotę rano PAP rzecznik PKP Mirosław Siemieniec. Służby techniczne usuwają oblodzenie sieci trakcyjnej w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego.

Od północy do godz. 6 rano w kraju wyjechało 480 pociągów. W nocy wykorzystano do ruchu 30 lokomotyw spalinowych i 5 lokomotyw elektrycznych.

Służby techniczne prowadziły prace na odcinku Twardogóra Sycowska - Grabowno Wielkie (woj. dolnośląskie). Ponadto nadal usuwane jest oblodzenie sieci trakcyjnej na trasie między Ostrowem Wielkopolskim a Krotoszynem (woj. wielkopolskie).

W nocy wykonano ok. 100 km jazd patrolowych.

"Nie mieliśmy w kraju większych opadów śniegu, w związku z tym nie pojawiły się utrudnienia. W kraju dyżurowało 76 pociągów sieciowych. Mieliśmy również przygotowanych 176 zespołów technicznych, które w razie usterki mogły szybko wyjechać, aby ją usunąć" - zaznaczył Siemieniec.

W związku z trudną sytuacją pogodową w kraju w najbliższy weekend dla pasażerów całodobowo otwarte będą wszystkie dworce, a na największych z nich m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Łodzi pracować będą informatorzy, którzy będą udzielać pasażerom informacji dotyczących aktualnej sytuacji.

"W sytuacji, gdy późnienie pociągu przekracza 60 minut, w wagonach gastronomicznych podróżni otrzymują ciepłe napoje" - dodał Siemieniec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

PKP: nie ma przerw w ruchu pociągów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.