Pogoda na niedzielę. IMGW wydało najnowszą prognozę

Pogoda na niedzielę. IMGW wydało najnowszą prognozę
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
PAP/ kb

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej północna, wschodnia oraz częściowo środkowa Europa znajdować się będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie wyż z centrum w rejonie Kanału La Manche.

Polska znajdować się będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Nad zachodnią część kraju dotrze płytka zatoka niżowa i strefa ciepłego frontu, za którym napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Reszta kraju pozostanie w powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie rosło.

Pogoda 23 stycznia

W niedzielę w ciągu dnia we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem z rozpogodzeniami. Miejscami możliwe są opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w deszcz i mżawkę, do godzin południowych oraz wieczorem przejściowo marznące, powodujące gołoledź. W Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm do 8 cm. Na zachodzie także silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około -1 stopnia w centrum, do 5 stopni na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego, a w części wschodniej kraju słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Karpatach do 60 km/h oraz zawieje i zamiecie śnieżne. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
17,70 zł
25,28 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Pogoda na niedzielę. IMGW wydało najnowszą prognozę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.