Silny wiatr w większości kraju. Gdzie będzie wiało najmocniej?

Silny wiatr w większości kraju. Gdzie będzie wiało najmocniej?
Fot. PAP/Marcin Gadomski

W większości kraju w nocy oraz w piątek rano spodziewany jest silny wiatr - wynika z mapy ostrzeżeń IMGW. Alerty drugiego stopnia wydano dla Warmii i Mazur oraz północnych powiatów Pomorza, Podlasia oraz woj. zachodniopomorskiego. Wiatr w porywach może osiągnąć tam nawet 100 km/h.

Ostrzeżenia - w zależności od regionu - zaczynają obowiązywać od godz. 21, 22 lub północy. Jak poinformował Instytut, w przypadku Warmii i Mazur oraz województwa podlaskiego najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są w piątek, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. Alerty stopnia pierwszego obowiązują w tych częściach czterech województw, których nie objął alert stopnia drugiego.

DEON.PL POLECA
Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano również dla województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, a także części Wielkopolski, woj. łódzkiego oraz południowych powiatów Podkarpacia. Tam średnia prędkość wiatru wyniesie od 30 do 40 km/h, jednak najsilniejsze podmuchy wyniosą 80 km/h, a lokalnie nawet 90 km/h.

Silny wiatr obejmie więc większość kraju, w tym całą północną jego część.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Silny wiatr w większości kraju. Gdzie będzie wiało najmocniej?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.