Pogrzeb Andrzeja Leppera w Krupach

Pogrzeb Andrzeja Leppera w Krupach
(fot. PAP/Adam Warżawa)
PAP / slo

W Krupach (Zachodniopomorskie) rozpoczęły się w czwartek po południu uroczystości pogrzebowe szefa Samoobrony, b. wicepremiera Andrzeja Leppera. Do Krup położonych niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał Lepper, przyjechali m.in. jego koledzy z Samoobrony, ale także Lech Wałęsa.

Obecni na uroczystościach żegnają Leppera w strugach deszczu, wielu z nich założyło z okazji pogrzebu biało-czerwone krawaty - znak rozpoznawczy Samoobrony.

Na uroczystościach pogrzebowych Kancelarię Premiera ma reprezentować minister Bartosz Arłukowicz, Kancelarię Prezydenta - Dariusz Młotkiewicz. We mszy świętej udział bierze były prezydent Lech Wałęsa. Wałęsa po przyjeździe do Krup, pytany przez dziennikarzy, dlaczego przyjechał, odpowiedział, że "to chrześcijański obowiązek". Obecni są także przedstawiciele parlamentu.

Szef Samoobrony, b. wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy w miniony piątek w warszawskiej siedzibie partii. W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jego samobójstwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pogrzeb Andrzeja Leppera w Krupach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.