Premier przeprasza za zachowanie Sikorskiego

Premier przeprasza za zachowanie Sikorskiego
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / pk

To, co powinnam powiedzieć, to przeprosić w imieniu marszałka wszystkich przedstawicieli mediów - powiedziała premier Ewa Kopacz, komentując zachowanie Radosława Sikorskiego, który podczas konferencji prasowej odmówił odpowiedzi na pytania o jego wywiad dla Politico.

Na konferencji marszałka Sejmu dziennikarze pytali go o wywiad, którego udzielił amerykańskiemu portalowi Politico. Marszałek odmówił odpowiedzi na pytania dziennikarzy i zapowiedział, że wyjaśnienia z nim związane przedstawi w rozmowie z jednym z portali, którym okazała się później wyborcza.pl.

Portal Politico napisał, że Rosja usiłowała wplątać Polskę w inwazję na Ukrainę i przytaczał słowa Sikorskiego: "Chciał (Putin), żebyśmy uczestniczyli w podziale Ukrainy". "Od lat wiedzieliśmy, że tak myślą. Była to jedna z pierwszych rzeczy, jakie Putin powiedział premierowi Donaldowi Tuskowi w czasie jego wizyty w Moskwie. Mówił, że Ukraina jest sztucznym krajem, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego by nie załatwić tego wspólnie. Na szczęście Tusk nie odpowiedział. Wiedział, że jest nagrywany" - cytuje portal Sikorskiego.

Sikorski powiedział we wtorek portalowi wyborcza.pl, że nie był świadkiem rozmowy Putina z Tuskiem, ale dotarła do niego "taka relacja". Pytany, dlaczego ani on, ani premier Donald Tusk nie powiedzieli publicznie o propozycji Putina dotyczącej Ukrainy, odparł: "Te aluzje okazały się znaczące dopiero później, po szczycie NATO, po wojnie w Gruzji i po aneksji Krymu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier przeprasza za zachowanie Sikorskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.