Premier Szydło z prezydentem Niemiec m.in. o przyszłości UE

Premier Szydło z prezydentem Niemiec m.in. o przyszłości UE
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / pk

Stosunki dwustronne i kwestie europejskie w kontekście przyszłości UE to tematy piątkowej rozmowy w Warszawie premier Beaty Szydło i prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera - podała kancelaria premier.

Jak podkreślono w komunikacie na stronie internetowej, szefowa polskiego rządu rozmawiała ze Steinmeierem o aktualnych polsko-niemieckich sprawach bilateralnych. "Spotkanie było także okazją do omówienia bieżących kwestii europejskich, m.in. w kontekście przyszłości Wspólnoty" - czytamy.

Według kancelarii premiera strona polska poruszyła także tematykę polityki wschodniej, relacji ze Stanami Zjednoczonymi oraz praw Polaków w Niemczech.

Jest to pierwsza oficjalna wizyta Steinmeiera i jego małżonki Elke Buedenbender w Polsce po jego zaprzysiężeniu w marcu tego roku na urząd prezydenta Niemiec.

DEON.PL POLECA

Niemiecki prezydent rozmawiał w piątek w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowy prezydentów dotyczyły relacji polsko-niemieckich, spraw europejskich, Brexitu, rozwiązania konfliktu na Ukrainie, mniejszości polskiej w Niemczech oraz Trójkąta Weimarskiego.

Steinmeier z Andrzejem Dudą po południu wziął także udział w VIII Warszawskich Targach Książki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier Szydło z prezydentem Niemiec m.in. o przyszłości UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.