Rząd oszczędza na niesłyszących

PAP / im

Osoby niesłyszące czekają od 6 do 15 miesięcy na aparaty słuchowe, które pozwalają im normalnie funkcjonować. Ich sytuacja jeszcze się pogorszy, bo refundowany aparat będzie mogło przepisać tylko 300 specjalistów w Polsce - donosi "Gazeta Polska Codziennie".

Józef Góralczyk z Małopolskiego Sejmiku Organizacji Osób Niepełnosprawnych mówi "GPC", że przygotowane w resorcie zdrowia rozporządzenie przewiduje, iż o przyznaniu refundowanych aparatów słuchowych będą decydowali jedynie audiologowie i foniatrzy.

Ministerstwo nie komentuje tych doniesień. Potwierdza, że trwają prace nad nowymi przepisami. Według nieoficjalnych informacji "GPC" projekt ma zostać za kilka tygodni opublikowany i skierowany do konsultacji.

- To absurdalny zapis. W całym kraju jest ok. 300 tego rodzaju specjalistów, w Krakowie tylko trzech. Proszę sobie wyobrazić, jakie będą kolejki - podkreśla Góralczyk. Jak dodaje, trudności z uzyskaniem refundacji powodują, że ludzie kupują aparaty z własnych pieniędzy. I o to chyba chodzi Ministerstwu Zdrowia - mówi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rząd oszczędza na niesłyszących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.