Samobójcza droga Polski do strefy euro

Samobójcza droga Polski do strefy euro
Kaczyński powiedział, że nikt poważny teraz nie kwestionuje tego, że UE zmieniła się "w sferę całkowitej dominacji Niemiec i Francji".
8 lat temu
PAP / slo

Jarosław Kaczyński zarzucił w środę, że Polska w UE poddaje się dyktatowi Niemiec i Francji. W ocenie szefa PiS w stosunkach z Rosją w kwestii smoleńskiej zostały naruszone nasze elementarne interesy. - Polskę stać, by prowadzić politykę podmiotową - oświadczył.

- W tej chwili uprawiamy politykę płynięcia w głównym nurcie, co znaczy, że całkowicie w UE poddajemy się dyktatowi dwóch państw - powiedział prezes PiS na konferencji prasowej. Dodał, że nikt poważny teraz nie kwestionuje tego, że UE zmieniła się "w sferę całkowitej dominacji Niemiec i Francji".

Prezes PiS mówił również o drodze Polski do strefy euro. - Droga do euro, która była także proponowana w wystąpieniu prezydenta, to jest droga w tym momencie dla Polski po prostu samobójcza. A przeświadczenie, że wchodząc do tej strefy, my będziemy mogli jakoś zrównoważyć przewagę Francuzów i Niemiec, to łagodnie mówiąc, naiwność - stwierdził Kaczyński.

Odnosząc się do stosunków z Rosją, podkreślił, że sprawa smoleńska jest nadal bardzo ważna nie tylko w wymiarze "uczuć, sentymentów, szacunku dla tych, którzy zginęli", ale odnosi się także do elementarnych interesów naszego państwa i narodu.

- To, co się stało, narusza nie tylko tę sferę (...) wartości, ale narusza także nasze elementarne interesy - ocenił prezes PiS. Zapowiedział, że ta kwestia będzie podnoszona przez PiS zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Samobójcza droga Polski do strefy euro
Komentarze (6)
G
Groszek
9 listopada 2011, 23:05
Chciałem coś tu napisać, ale po przeczytaniu nadętych i "strasznie mądrych" komentarzy zrezygnowałem. Moja opinia nie pasuje do nich, więc nie chcę im psuc humoru. Zwolenników PISu można rozpoznać po tym, że nie wstydzą się być stale wystraszonymi, stale przewidywać nieszczęścia i klęski. Ludzie! Czy Wy macie normalne rodziny? Normalne dzieci? Jak można wychować człowieka stale narzekając, stale obawiając się czegoś? Skąd się biorą takie postawy? Najmądrzejszym widzę po Twoim tekście jesteś Ty ~franek. Odpowiedzią na Twoje pytania niech będzie taki fakt, że drugą osobą w naszym państwie głosami PO, SLD, rPP i PSL została wybrana osoba, która swoim postępowaniem nie zasłużyła nawet na mniejszy zaszczyt, a co dopiero na godność Marszałka Sejmu. Wiem, że taka jest tradycja PO żeby nagradzać tych, którzy są winni zaniedbań (Grabarczyk, Janicki, itd. ...), ale to dla bardzo wielu Polaków nie jest powód do tryskania humorem. Wręcz przeciwnie.
F
franek
9 listopada 2011, 17:55
Chciałem coś tu napisać, ale po przeczytaniu nadętych i "strasznie mądrych" komentarzy zrezygnowałem. Moja opinia nie pasuje do nich, więc nie chcę im psuc humoru. Zwolenników PISu można rozpoznać po tym, że nie wstydzą się być stale wystraszonymi, stale przewidywać nieszczęścia i klęski. Ludzie! Czy Wy macie normalne rodziny? Normalne dzieci? Jak można wychować człowieka stale narzekając, stale obawiając się czegoś? Skąd się biorą takie postawy?
M
Militiades
9 listopada 2011, 17:25
 Szykuje się wielki przekręt finansowy - Niemcy (reprezentowane w Polsce przez wierchuszkę PO) i Rosja (reprezentowana przez postkomunistyczną lewicę oraz anarchistów różnej maści) zawiązali spisek w celu postawienia na nogi swoich gospodarek kosztem finansów naszego państwa, które po wszystkim stoczy się do poziomu trzeciego świata. Po wszystkim wyciągną do nas pomocną dłoń oferując liczne kredyty w zamian za odsprzedanie pełnych udziałów w głównych gałęziach gospodarki, z przemysłem wydobywczym na czele. Zapowiada się kolejna emigracja za chlebem...
AT
a tym czasem
9 listopada 2011, 16:28
Rosja będzie szantażowała Polskę?! Jeśli będzie taka polityczna potrzeba, to Moskwa, nie szkodząc krajom trzecim, będzie mogła zakręcić kurek z gazem Polsce - zauważa dziennik "Wiedomosti". Rosyjska gazeta podkreśla, że projekt Nord Stream to "wielkie zwycięstwo Władimira Putina, który zabiegał o ułożenie północnej, morskiej rury gazowej, nie oglądając się na jej gigantyczne koszty oraz ryzyko związane z jej zapełnieniem i opłacalnością". Czyli innymi słowy ZSRR cały czas trzyma za mordę cały układ warszawski - oprócz NRD - i teraz będzie walić w pysk krnąbrnych niewolników własnej gluPOty
A
ABAR
9 listopada 2011, 16:17
 Dobrze, że Prezes mówi głośno, co Nas niepokoi w sprawie euro.  A doradcy Pana Prezydenta, są prawdopodobnie znudzeni pobieraniem gaży w złotówkach.
A
Artur
9 listopada 2011, 13:46
 Co do euro to sie z kaczorem zgodze. Jak oni moga to w ogole rozwazac widziac co sie dzieje z euro ?

Skomentuj artykuł

Samobójcza droga Polski do strefy euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.