Sebastian Świderski nowym prezesem PZPS

Sebastian Świderski nowym prezesem PZPS
Fot. European Volleyball / Youtube
3 tygodnie temu
PAP/ kb

Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów w Warszawie wycofało się wszystkich sześciu jego rywali i podczas głosowania był jedynym kandydatem.

Na Świderskiego oddano 88 głosów, dwie osoby wstrzymały się, a nikt nie był przeciw.

"Czuję się zobowiązany. Dziękuję za wszystkie głosy. One oznaczają, że moja osoba i moje deklaracje przekonały was do mojej kandydatury" - zwrócił się Świderski do delegatów zaraz po ogłoszeniu wyniku wyborów.

Sebastian Świderski - sylwetka

Jest on utytułowanym siatkarzem i mającym już na koncie sukcesy działaczem. W pierwszej roli wystąpił ponad 300 razy w barwach reprezentacji Polski i wywalczył z nią m.in. w 2006 roku wicemistrzostwo świata. W drugiej zaś od sześciu lat realizował się jako prezes Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle, która w poprzednim sezonie triumfowała w Lidze Mistrzów. W latach 2012-2015 pracował zaś jako trener - najpierw w ówczesnym Farcie Kielce, potem jako asystent w Zaksie, a następnie jako główny szkoleniowiec w tym ostatnim klubie.

Jako pierwszy z kandydowania wycofał się w poniedziałek Ryszard Czarnecki. Europoseł i dotychczasowy wiceprezes PZPS o swojej decyzji poinformował na zwołanym w trybie nagłym briefingu prasowym tuż przed rozpoczęciem zjazdu. Kierujący dotychczas krajową federacją Jacek Kasprzyk zrobił to podczas podsumowania działalności PZPS w latach 2016-2021. Pozostali kandydaci - Andrzej Lemek, działający w obecnym zarządzie Tomasz Paluch, prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki i były reprezentant kraju Witold Roman - poinformowali o rezygnacji, gdy weryfikowano, czy nadal będą starać się o posadę szefa PZPS.

Przed zjazdem media i eksperci jako faworytów wymieniali Świderskiego, Czarneckiego i Kasprzyka.

Jednym z pierwszych zadań nowego prezesa, którego kadencja potrwa do 2025 roku, będzie wybór trenerów obu seniorskich drużyn narodowych.

Zjazd ma formę hybrydową – stacjonarną i online. 

Źródło: PAP / kb

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
14,70 zł
21,00 zł

Emocjonujące planszowe gry losowe o tematyce sportowej. W grze "Everest" gracze ścigają się, by jak najszybciej zdobyć szczyt największej góry świata - Mont Everest. Aby wygrać nie wystarczy jednak tylko zdobyć szczyt, trzeba też bezpiecznie...

Skomentuj artykuł

Sebastian Świderski nowym prezesem PZPS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.