Sondaż: 1,1 proc. - Olechowski, 1,3 proc. Jurek

Sondaż: 1,1 proc. - Olechowski, 1,3 proc. Jurek
Debata w Krakowie M. Jurka i A. Olechowskiego (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
PAP / Homo Homini

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, kandydat PO Bronisław Komorowski otrzymałby 43,3 proc. głosów, a prezes PiS Jarosław Kaczyński 36,2 proc.- wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia.

Po jednym procencie zebrałby Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) i Andrzej Lepper (Samoobrona). Kornel Morawiecki i Bogusław Ziętek (Polska Partia Pracy) - jak wynika z sondażu - nie otrzymaliby ani jednego głosu.

DEON.PL POLECA
W sondażu zapytano też o ocenę rządu i premiera w związku ze zwalczaniem skutków powodzi.

Prawie 46 proc. pozytywnie oceniło działania gabinetu Donalda Tuska. Niezadowolonych z działań rządu jest 36 proc. respondentów. 18 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

DEON.PL POLECA

57 proc. wystawia premierowi Donaldowi Tuskowi pozytywną notę w związku ze zwalczaniem skutków powodzi. 23 proc. nie jest zadowolona z działań premiera. 19, 5 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Sondaż został przeprowadzony 21 maja przez Instytut Badania Opinii "Homo Homini" metodą telefoniczną na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1068 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sondaż: 1,1 proc. - Olechowski, 1,3 proc. Jurek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.