Szpital w Katowicach stał się na dzień salonem piękności dla mam chorych dzieci. "To ważne nie tylko dla nich"

Szpital w Katowicach stał się na dzień salonem piękności dla mam chorych dzieci. "To ważne nie tylko dla nich"
(fot. depositphotos.com)
PAP / pch

Nowa fryzura, manicure, porady stylistki, wizażystki czy kosmetyczki - tak spędziło sobotę w szpitalu kilkadziesiąt mam chorych dzieci leczonych w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach.

To kolejna edycja "Warsztatów piękna" w tej placówce. Poprzednie spotkania cieszyły się wielką popularnością, nie inaczej było w sobotę.
"Mamy, które są z dziećmi w szpitalu, w ogóle nie myślą o sobie, koncentrują się na dziecku. Dziś miały chwilę dla siebie. To ważne nie tylko dla nich. Z rozmów z dziećmi wiemy, że chcą, żeby mama była uśmiechnięta i wesoła" - powiedziała PAP Majka Jankowska ze współorganizującej warsztaty Fundacji Mam Marzenie.

Wspaniałe Warsztaty Piękna już za nami :) Skorzystało z nich kilkadziesiąt pań, które na co dzień opiekują się w naszym...

Opublikowany przez Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Sobota, 9 marca 2019
Rodzice mogli też po prostu wyjść na spacer. W tym czasie dziećmi zaopiekowali się wolontariusze fundacji.
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - jednym z największych szpitali dziecięcych w Polsce, który rocznie leczy na oddziałach 17 tys. dzieci - rodzice są stałą częścią szpitalnego krajobrazu. Opiekują się chorymi dziećmi, wspierają je, są w kontakcie z personelem medycznym. Niektórzy spędzają w szpitalu tygodnie, a nawet miesiące. Towarzyszy im lęk o zdrowie dzieci, szpitalna monotonia i codzienne niewygody.
"Warsztaty piękna to drobny gest wdzięczności i wsparcia dla nich. Impreza odbywa się nazajutrz po Dniu Kobiet, jest to nasz prezent dla wszystkich dzielnych pań w szpitalu" - dodała Majka Jankowska. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Szpital w Katowicach stał się na dzień salonem piękności dla mam chorych dzieci. "To ważne nie tylko dla nich"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.