Toruń: nie będzie dochodzenia ws. billboardów PO o ojcu Tadeuszu Rydzyku

Toruń: nie będzie dochodzenia ws. billboardów PO o ojcu Tadeuszu Rydzyku
(fot. flickr.com/archidiecezjakrakow/ facebook.com/torunwyborcza)
PAP / ms

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód odmówiła wszczęcia dochodzenia ws. billboardów prezentowanych przez Platformę Obywatelską, na których znalazł się napis o przyjęciu przez o. Tadeusza Rydzyka 94 mln dotacji państwowych.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyło ok. 30 tysięcy osób. Uznały one, że billboardy, które prezentowane były w różnych miastach w Polsce przez przedstawicieli PO, głoszące, że "Tadeusz Rydzyk wziął dotacji 94 mln zł" oraz opatrzone słowami byłej premier Beaty Szydło "Te pieniądze się im po prostu należały" - mogły wpłynąć na podważanie zaufania "niezbędnego do wykonywania pracy duszpasterskiej oraz pełnienia funkcji dyrektora Radia Maryja".

Toruńska prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia, o czym poinformował w środę "Nasz Dziennik". W numerze gazety z 22 sierpnia znajduje się - poza artykułem w tej sprawie - ogłoszenie zamieszczone przez prokuraturę, w którym wskazano, że odmowa motywowana jest "brakiem interesu społecznego w objęciu czynu ściganiem z urzędu".

Taką decyzję potwierdził PAP zastępca prokuratora rejonowego Toruń Centrum-Zachód Bartosz Wieczorek. Powtórzył też swoje słowa z artykułu w "Naszym Dzienniku".

DEON.PL POLECA

"Uznano, iż pokrzywdzony może samodzielnie, jeżeliby tylko chciał, skierować prywatny akt oskarżenia. Nie zgłosił on zawiadomienia o przestępstwie. Uznano też, że pokrzywdzony jest osobą aktywnie występującą w życiu publicznym, jak również w obrocie prawnym i ma możliwość wniesienia samodzielnie takiego oskarżenia prywatnego do właściwego sądu" - wskazał Wieczorek.

Dodał, że postanowienie jest nieprawomocne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Toruń: nie będzie dochodzenia ws. billboardów PO o ojcu Tadeuszu Rydzyku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.