Upały w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia

Upały w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia o upałach dla zachodniej Polski. Ostrzeżenia obowiązują od środy od godziny 13.

Do Polski od zachodu zbliża się kolejna fala upałów. W środę obejmie zachodnią część Polski. IMGW wydał alerty 2 stopnia ostrzegające przed upałami dla województw: zachodnio pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Pogoda w środę w Polsce

IMGW prognozuje wystąpienie na tym terenie upałów. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 34 stopni Celsjusza, w czwartek lokalnie do 35 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni.

Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów szacowane jest na 80 procent.

W środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na Podhalu możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna na wschodzie, miejscami w centrum, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich Sudetów od 23 st. C do 28 st. C, na pozostałym obszarze od 29 st. C do 33 st. C. Wiatr na ogół słaby, tylko w Bieszczadach porywisty, południowy.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Upały w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.