Bieszczady: pogoda sprzyja turystom, warunki są bardzo dobre

Bieszczady: pogoda sprzyja turystom, warunki są bardzo dobre
Fot. Tomasz Matuszewski / Depositphotos.com
PAP / mł

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W czwartek rano notowano tam od 13 stopni Celsjusza w Ustrzykach Górnych do 17 stopni w Cisnej.

"Pogoda sprzyja turystom. Wszędzie jest bezwietrznie i słonecznie. Panuje także bardzo dobra widoczność" - powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Wojciech Pawul. Jak zaznaczył, "w Bieszczadach jest umiarkowany ruch turystyczny". "Wybierający się w góry muszą pamiętać o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza" - zauważył ratownik dyżurny.

DEON.PL POLECA
"Oprócz koniecznego nakrycia głowy nie wolno zapominać o odpowiedniej ilości wody mineralnej oraz kremach przeciwsłonecznych. Należy też zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który posiada aplikację +Ratunek+" - przypomniał ratownik.

Zwrócił uwagę, że przed każdym wyjściem w góry "warto sprawdzać prognozy pogody".

"Aura w górach, szczególnie w okresie letnim, często jest zmienna. Nigdy nie można wykluczyć nagłego załamania się warunków pogodowych i pojawienia się np. burz" – mówił Pawuł.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Karolczuk

Camino de Santiago - Droga św. Jakuba, która prowadzi do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii, biegnie przez wiele krajów i prowadzi rozmaitymi szlakami, które łączy jeden symbol - muszla Jakubowa....

Skomentuj artykuł

Bieszczady: pogoda sprzyja turystom, warunki są bardzo dobre
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.