Wotum nieufności, jeśli Arłukowicz nie zadziała

Wotum nieufności, jeśli Arłukowicz nie zadziała
(fot. PAP/Rafał Guz)
PAP / psd

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego partia złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, jeżeli ten nie podejmie działań, aby zapewnić opiekę zdrowotną dzieciom. Ciężko chore dzieci nie są leczone - to wstyd - oświadczył Kaczyński.

- To jest sytuacja, której żaden uczciwy uczestnik życia publicznego nie może tolerować. My dajemy ministrowi Arłukowiczowi tydzień na to, aby ta sytuacja się zmieniła. W przeciwnym razie mamy tylko jeden środek - wotum nieufności. Wiem, że niektórzy mają do tego bardzo sceptyczne podejście. Ale proszę bardzo - niech posłowie na Sejm głosują za ministrem, który odprowadza do tego, że ciężko chore dzieci są odsyłane ze szpitali - podkreślił Kaczyński na środowej konferencji prasowej w Warszawie. 

DEON.PL POLECA
Warszawski Instytut Matki i Dziecka wstrzymał planowe przyjęcia, świadczenia udzielane są pacjentom w stanach nagłych oraz w sytuacji zagrożenia życia. Dyrekcja IMiD podkreśla, że na pozostałe świadczenia pacjenci będą musieli czekać aż do przyszłorocznego kontraktu, bądź do czasu uzyskania przez placówkę środków finansowych za tegoroczne nadwykonania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wotum nieufności, jeśli Arłukowicz nie zadziała
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.