Wrocław: kilkaset osób wzięło udział w wigilii dla ubogich i potrzebujących

Wrocław: kilkaset osób wzięło udział w wigilii dla ubogich i potrzebujących
(fot. Jeremy Bishop / unsplash.com)
2 lata temu
PAP / kw

Kilkaset osób wzięło udział w poniedziałek na wrocławskim Rynku w wigilii dla ubogich i potrzebujących. Spotkanie zorganizowali Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i samorząd miasta.

Na wigilijnych stołach w Rynku przygotowano ponad tysiąc porcji tradycyjnych potrwa wigilijnych, m.in. barszczu z uszkami, grochu z kapustą, rybę po grecku, śledzie i pierogi.

Metropolita wrocławski abp. Józef Kupny podkreślił, że niezwykle ważne jest duchowe i religijne potraktowanie takiego wigilijnego spotkania.

"Życzę wszystkim, by zyskali Boga w sercu, ponieważ im więcej mamy Boga w sercu, tym nasze relacje, stosunek do siebie nawzajem staje się lepszy, łagodniejszy i przychylniejszy. Życzę zgromadzonym pokoju ducha" - powiedział hierarcha.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zwrócił uwagę na wspólnotowy charakter świąt Bożego Narodzenia. "Są to święta, podczas których nikt nie powinien być sam. Wrocław pamięta o wszystkich, a w szczególności o tych, którzy są gorzej usytuowani, dlatego od czterech lat zbieramy się tutaj w Rynku na wigilii. Życzę wszystkiego dobrego i pomyślności" - powiedział.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski podkreślił, jak ważne jest nie tylko świąteczne spotkanie, ale również wypływająca z niego nadzieja. "Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej nadziei. Dlatego życzę państwu i sobie, byśmy mogli dostrzec tę nadzieję i ją poczuć w sobie" - powiedział wicemarszałek.

Wigilię dla ubogich i potrzebujących organizują Caritas Archidiecezji Wrocławskie i władze miasta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wrocław: kilkaset osób wzięło udział w wigilii dla ubogich i potrzebujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.