Zachodniopomorskie: ponad 100 interwencji straży pożarnej w związku z burzami

Zachodniopomorskie: ponad 100 interwencji straży pożarnej w związku z burzami
( fot. wheany / Foter / CC BY )
PAP / jp

Ponad 100 razy interweniowała zachodniopomorska straż pożarna w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad województwem w nocy z piątku na sobotę. Działania były związane głównie z usuwaniem powalonych konarów drzew.

Najwięcej interwencji straży pożarnej zanotowano w powiatach drawskim i stargardzkim - poinformowało w sobotę biuro prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- W Czaplinku i Radomyślu spadające gałęzie i wiatr uszkodziły dachy dwóch budynków mieszkalnych, ale nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców - powiedział wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Obecnie na terenie Pomorza Zachodniego wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Nie odnotowano zakłóceń w funkcjonowaniu Polskich Kolei Państwowych oraz portu w Świnoujściu. Urząd wojewódzki informuje, że ok. 700 odbiorców z okolic Drawska i Złocieńca jest pozbawionych prądu.

DEON.PL POLECA

"Wojewoda Krzysztof Kozłowski zwrócił się dziś do burmistrzów i wójtów z pismem, w którym informuje o możliwości uzyskania pomocy od państwa dla mieszkańców na pokrycie szkód wywołanych przez wichury i burze. Oprócz 6 tys. zł jednorazowego zasiłku celowego poszkodowani mogą uzyskać 20 tys. zapomogi oraz do 100 tys. zł na odbudowę domu przy największych zniszczeniach" - powiadomiło biuro prasowe urzędu wojewódzkiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zachodniopomorskie: ponad 100 interwencji straży pożarnej w związku z burzami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.