Ziobro: zimny prysznic potrzebny jest każdej władzy

Ziobro: zimny prysznic potrzebny jest każdej władzy
(fot. DrabikPany / Foter / CC BY)
6 lat temu
PAP / ptt

Zimny prysznic potrzebny jest każdej władzy - przekonywał w czwartek w Lublinie Zbigniew Ziobro. Lider Solidarnej Polski namawiał do głosowania na kandydata PiS Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Jak mówił Ziobro, "politycy potrzebują motywacji" i w polityce powinny być zmiany, aby mobilizować polityków do lepszej pracy. - Takie przewietrzenie trochę pewnych salonów sprawi, że również ci, którzy przegrają te wybory, a rządzili do tej pory, zrozumieją, że muszą się bardziej starać o wyborców, lepiej pracować dla Polaków i dla Polski - powiedział polityk na konferencji prasowej.

Ziobro przekonywał, że Duda będzie lepszym prezydentem niż Bronisław Komorowski, którego nazwał "starszym panem, który kompletnie nie radzi sobie z urzędem, kontaktami z ludźmi i z wystąpieniami".

Duda natomiast - wyliczał Ziobro - to kandydat świetnie wykształcony, bardzo wszechstronny i energiczny, potrafiący sprawnie poruszać się w świecie polityki europejskiej, ale i rozmawiać ze zwykłymi ludźmi.

Ziobro podkreślił, że - gdy był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym - współpracował z Andrzejem Dudą.

- Wtedy poznałem człowieka niezwykle pracowitego, kompetentnego, świetnie przygotowanego do zajmowania się powierzonymi mu wtedy zadaniami w ramach działań rządu, w których współuczestniczył. Jest osobą, która radzi sobie z każdym wyzwaniem, i takiego właśnie prezydenta Polska dzisiaj potrzebuje - podkreślił lider Solidarnej Polski.

Zapytany, czy zwycięstwo Andrzeja Dudy może doprowadzić do zmiany lidera PiS, Ziobro odpowiedział, że nie. Jego zdaniem takie koncepcje są "zupełnie oderwane od rzeczywistości". - Silnym, jedynym liderem Prawa i Sprawiedliwości jest Jarosław Kaczyński. Nie ma żadnego konkurenta wewnątrz obozu PiS, który mógłby być dla niego jakimkolwiek konkurentem - zaznaczył.

- To, iż Andrzej Duda zwyciężył w I turze wyborów, jest też w niemałym stopniu zasługą Jarosława Kaczyńskiego, który doprowadził do zjednoczenia obozu prawicy - dodał Ziobro.

Przypomniał, że Solidarna Polska i Polska Razem w ostatnich wyborach do europarlamentu uzyskały prawie 7,5 proc głosów. - Gdybyśmy wystawili kandydatów w wyborach prezydenckich to wynik pierwszej tury na pewno byłby inny, bo te głosy prawicy by się rozłożyły na kilku kandydatów - powiedział polityk.

- Gdyby Solidarna Polska wystawiła swojego kandydata, który mówi te słowa, to biorąc pod uwagę wszystkie sondaże, to Andrzej Duda nie byłby zwycięzcą tych wyborów, tylko byłby nim Bronisław Komorowski - zaznaczył Ziobro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ziobro: zimny prysznic potrzebny jest każdej władzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.