Zmarł Paweł Grabarczyk. Pracował na planie "Ojca Mateusza" i "Na dobre i na złe"

Zmarł Paweł Grabarczyk. Pracował na planie "Ojca Mateusza" i "Na dobre i na złe"
fot. Edlits / Depositphotos
RMF.FM / Interia / pk

Nie żyje znany polski kostiumograf Paweł Grabarczyk. Zmarł w wieku 66 lat. Przed śmiercią pracował na planie takich produkcji jak "Ogniem i mieczem", "Na dobre i na złe", "Quo Vadis" i "Ojciec Mateusz".

Jak informuje portal rmf.fm,  oficjalne komunikaty o śmierci Pawła Grabarczyka pojawiły się na stronie filmpolski.pl oraz na profilu portalu na Facebooku.

DEON.PL POLECAW wieku 66 lat zmarł znakomity kostiumograf Paweł Grabarczyk, autor kostiumów do m. in. filmów "Ogniem i mieczem", "Quo Vadis", "Wrota Europy", "Chopin. Pragnienie miłości" i "Wołyń" oraz seriali "Ojciec Mateusz" i "Wojenne dziewczyny" - napisano na Facebooku.

Paweł Grabarczyk - ceniony i nagradzany polski kostiumograf

Jak informuje rmf.fm, "Paweł Grabarczyk urodził się 27 kwietnia 1955 roku. Kształcił się na Wydziale Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Studia ukończył w 1983 roku. Od 1984 roku pracował jako projektant i współpracował przy realizacji kostiumów dla filmu i teatru. Był także członkiem Polskiej Akademii Filmowej".

Paweł Grabarczyk był wielokrotnie nagradzany. Jak czytamy w Interii, na festiwalu filmowym w Gdyni kostiumograf otrzymał nagrodę za najlepsze stroje do filmu "Wrota Europy". Grabarczyk został również laureatem czterech Polskich Nagród Filmowych Orły za kostiumy do filmów: "Wrota Europy", "Quo vadis", "Stara baśń" i "Wołyń".

Źródło: RMF.FM / Interia / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Gajda, Marcin Gajda

Modlitwa przychodzi do nas jako dar. Jest bardzo pokorna, ale i płochliwa. Nigdy nie zajmuje pierwszego miejsca, dopóki nie zostanie zaproszona. Modlitwa jest także królową, ma swoją godność i czeka, aż przygotujesz dla niej odpowiednie...

Skomentuj artykuł

Zmarł Paweł Grabarczyk. Pracował na planie "Ojca Mateusza" i "Na dobre i na złe"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.