Zmarł Paweł Grabarczyk. Pracował na planie "Ojca Mateusza" i "Na dobre i na złe"

Zmarł Paweł Grabarczyk. Pracował na planie "Ojca Mateusza" i "Na dobre i na złe"
fot. Edlits / Depositphotos
RMF.FM / Interia / pk

Nie żyje znany polski kostiumograf Paweł Grabarczyk. Zmarł w wieku 66 lat. Przed śmiercią pracował na planie takich produkcji jak "Ogniem i mieczem", "Na dobre i na złe", "Quo Vadis" i "Ojciec Mateusz".

Jak informuje portal rmf.fm,  oficjalne komunikaty o śmierci Pawła Grabarczyka pojawiły się na stronie filmpolski.pl oraz na profilu portalu na Facebooku.

W wieku 66 lat zmarł znakomity kostiumograf Paweł Grabarczyk, autor kostiumów do m. in. filmów "Ogniem i mieczem", "Quo Vadis", "Wrota Europy", "Chopin. Pragnienie miłości" i "Wołyń" oraz seriali "Ojciec Mateusz" i "Wojenne dziewczyny" - napisano na Facebooku.

Paweł Grabarczyk - ceniony i nagradzany polski kostiumograf

Jak informuje rmf.fm, "Paweł Grabarczyk urodził się 27 kwietnia 1955 roku. Kształcił się na Wydziale Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Studia ukończył w 1983 roku. Od 1984 roku pracował jako projektant i współpracował przy realizacji kostiumów dla filmu i teatru. Był także członkiem Polskiej Akademii Filmowej".

Paweł Grabarczyk był wielokrotnie nagradzany. Jak czytamy w Interii, na festiwalu filmowym w Gdyni kostiumograf otrzymał nagrodę za najlepsze stroje do filmu "Wrota Europy". Grabarczyk został również laureatem czterech Polskich Nagród Filmowych Orły za kostiumy do filmów: "Wrota Europy", "Quo vadis", "Stara baśń" i "Wołyń".

Źródło: RMF.FM / Interia / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Gajda, Marcin Gajda

Modlitwa przychodzi do nas jako dar. Jest bardzo pokorna, ale i płochliwa. Nigdy nie zajmuje pierwszego miejsca, dopóki nie zostanie zaproszona. Modlitwa jest także królową, ma swoją godność i czeka, aż przygotujesz dla niej odpowiednie...

Skomentuj artykuł

Zmarł Paweł Grabarczyk. Pracował na planie "Ojca Mateusza" i "Na dobre i na złe"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.