Zmarł Michał Kociołek. Kilka lat temu wygrał walkę z rakiem. Miał tylko 35 lat

Zmarł Michał Kociołek. Kilka lat temu wygrał walkę z rakiem. Miał tylko 35 lat
fot. Michał Kociołek / YouTube
miastons.pl / pk

Nie żyje autor książki "Projekt życie". Michał Kociołek, zanim odszedł, inspirował innych i uczył, jak przeżywać cierpienie i nie poddawać się. Jego świadectwo spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Michał Kociołek zmarł we wtorek. Jak informuje portal miastons.pl, u Michała w 2012 roku wyryto nowotwór mózgu - glejaka 3-go stopnia. Chociaż lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, mężczyzna wygrał walkę z chorobą. Swoje zmagania z rakiem opisał w książce "Projekt życie. Nie zatrzymuj się".

Po wygraniu walki z glejakiem Michał Kociołek rozpoczął nowe życie. Inspirował innych, a historia jego zmagań z chorobą stała się symbolem walki i determinacji. W 2017 roku wziął ślub. Jego śmierć jest dla wszystkich, którzy znali jego historię, dużym szokiem - informuje portal miastons.pl.

- Dziękuję za guza, bo pomógł mi wyjść z biernego stanu. Choć ciągle boję się, że umrę, to gdyby nie choroba i ludzie, których spotkałem, dalej tkwiłbym pośrodku niczego - powiedział Michał Kociołek w wywiadzie, który ukazał się po premierze książki wydanej w Wydawnictwie WAM.

- Choroba pomogła mi przede wszystkim odnaleźć samego siebie. Pokazała, że warto walczyć do końca. Nie wiem, czy bycie (...) fighterem pomogło mi wyzdrowieć w sensie fizycznym, na pewno pomogło mi przejść przez ten trudny etap - wspominał.

 

Źródło: miastons.pl / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Kociołek

Usuń z drogi znaki zawracania

Postanowiłem napisać o wszystkim, co wydarzyło się w moim życiu, bo fakt, że mogę to robić, jest dowodem, że warto walczyć do końca.

Nieważne, od czego zaczynasz. Nie czekaj, marzenia...

Skomentuj artykuł

Zmarł Michał Kociołek. Kilka lat temu wygrał walkę z rakiem. Miał tylko 35 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.