Armenia otrzymała kolejną pomoc od Ameryki

Armenia otrzymała kolejną pomoc od Ameryki
(fot. sjdunphy / flickr.com / CC BY-SA 2.0)
PAP / mh

Armenia otrzymała 9,6 mln dolarów na reformy, które mają się przyczynić do wzrostu gospodarczego kraju oraz 5 mln dolarów na wsparcie reform związanych z ochroną zdrowia - podała ormiańska agencja informacyjna Arka.

Pieniądze pochodzą z amerykańskiej agencji rządowej USAID (Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego). Mają one wesprzeć ormiańską gospodarkę, a także sektor ochrony zdrowia, oraz pomóc w rozwiązywaniu socjalnych problemów kraju.

Odpowiednie dokumenty zostały podpisane przez ministra gospodarki Armenii Tigrana Dawtiana i dyrektora erewańskiego biura USAID Karena R. Hilliard’a.

Szef ormiańskiego resortu gospodarki zaznaczył, że przekazane przez agencję pieniądze są dodatkowym wsparciem dla kraju. W 2010 roku Armenia już otrzymała od Amerykanów 56 mln dolarów w ramach porozumienia o współpracy, która ma wspierać rozwój konkurencyjności w sektorze biznesu prywatnego, a także wzrost efektywności segmentu ochrony zdrowia i usług socjalnych. 

Tigran Dawtian powiedział- "To, że władze Stanów Zjednoczonych zdecydowały się na dalsze finansowanie świadczy o efektywności wykorzystania dotychczasowych grantów".
Hilliard dodał z kolei, że USAID przygotowuje już nowy pięcioletni program współpracy z Armenią.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Armenia otrzymała kolejną pomoc od Ameryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.