Atak nożownika w Niemczech. Zginął kierowca z Polski

Atak nożownika w Niemczech. Zginął kierowca z Polski
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

W nocy z poniedziałku na wtorek w ataku nożownika w Hof w Górnej Frankonii, w Niemczech zginął 63-letni kierowca autobusu z Polski.

Grupa podróżnych z dwóch autokarów z Polski czekała na dworcu w Hof. Według informacji podanych przez policję, doszło do kłótni z 43-letnim mężczyzną, który był w pobliżu.

Tuż po północy kierowca autobusu chciał najwyraźniej załagodzić spór między pasażerami, a mężczyzną obok dworca w Hof. Mężczyzna dźgnął nożem kierowcę - informują media.

Napastnik początkowo zaatakował jednego z pasażerów, lekko go raniąc. Kiedy kierowca autobusu interweniował, 43-latek dźgnął go scyzorykiem, śmiertelnie go raniąc.

Sprawca próbował następnie uciekać pieszo, ale został zatrzymany przez przybyły na miejsce patrol policji. Mimo że pasażerowie natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe, było już za późno, aby kierowca autobusu otrzymał jakąkolwiek skuteczną pomoc.

Według policji domniemany sprawca pochodzi z Saksonii.

Kulisy przestępstwa nie zostały jeszcze wyjaśnione, śledztwo prowadzi prokuratura.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janusz Rautszko

Oto drugą część książki Więcej niż być, w której poznajemy dalsze losy Leokadii Głogowskiej po wyjściu z płonącej wieży 11 września 2001 roku. Okazało się, że nie wszystko, co autor książki i jej główna bohaterka...

Skomentuj artykuł

Atak nożownika w Niemczech. Zginął kierowca z Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.