Białoruś: ok. 2,5 tys. żołnierzy z Białorusi i Rosji w manewrach logistycznych

Białoruś: ok. 2,5 tys. żołnierzy z Białorusi i Rosji w manewrach logistycznych
(fot. shutterstock.com)
PAP / kw

2,5 tys. żołnierzy z Białorusi i Rosji oraz 500 jednostek bierze udział w prowadzonych w trzech białoruskich obwodach ćwiczeniach przygotowawczych do manewrów Zapad-2017 - podało w poniedziałek białoruskie ministerstwo obrony.

Rozpoczęte w poniedziałek manewry zabezpieczenia techniczno-logistycznego odbywają się na poligonie Borysowskim, a także w wybranych punktach obwodów mińskiego, witebskiego i mohylewskiego.

Celem ćwiczeń jest przygotowanie struktur dowodzenia, sił i środków zabezpieczenia technicznego i logistycznego do manewrów strategicznych Zapad-2017. Tematem pięciodniowych manewrów przygotowawczych jest "zastosowanie sił i środków zabezpieczenia technicznego i logistycznego sił zbrojnych Białorusi i Rosji do wykonywania wspólnych zadań w sytuacji rosnącego zagrożenia wojennego".

Przećwiczone zostaną m.in. obsługa startu i lądowania samolotów na drogowym pasie startowym, załadunku amunicji na samochody wojskowe, ewakuacja i naprawa elementów sprzętu i uzbrojenia, montaż rurociągu polowego i infrastruktury do tankowania paliwa, wypiekanie i dystrybucja chleba.

DEON.PL POLECA


W manewrach biorą udział struktury dowodzenia, jednostki i oddziały zabezpieczenia techniczno-logistycznego, a także jednostki i oddziały regionalnej grupy wojsk z obu krajów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Białoruś: ok. 2,5 tys. żołnierzy z Białorusi i Rosji w manewrach logistycznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.