COVID-19 zabił kolejnego brazylijskiego biskupa

COVID-19 zabił kolejnego brazylijskiego biskupa
Biskup Juventino Kestering Fot. Diecezja Rondonópolis-Guiratinga
2 miesiące temu
Cancaonova / tkb

Po 29 dniach walki z koronawirusem zmarł biskup Juventino Kestering, ordynariusz diecezji Rondonópolis w brazylijskim stanie Mato Grosso. Służył swojej diecezji od 1998 roku. To już szósty brazylijski biskup, którego życie pochłonęła pandemia..

Urodzony w 1946 roku biskup wstąpił do niższego seminarium duchownego w Tubarão w wieku 13 lat. W 1973 przyjął święcenia kapłańskie. Po uzyskaniu profesury wykładał w Instytucie Teologicznym Santa Catarina. Był również doradcą "Komisji Biblijnej i Animacji Katechetycznej".

W 1997 roku został mianowany biskupem diecezjalnym Rondonópolis, sakrę biskupią otrzymał z rąk papieża Jana Pawła II. W marcu 1998 roku został biskupem diecezjalnym i został członkiem Duszpasterskiej Komisji Episkopatu ds. Biblijno-Katechetycznych.

To już szósty biskup, który zmarł w Brazylii na COVID-19, wcześniej zmarli: kard. Eusébio Oscar Scheid z Río de Janeiro, abp Mauro Aparecido dos Santos z Cascavel, abp Aldo Pagotto z Paraíby, bp Henrique Soares da Costa z Palmares i bp David Dias Pimentel z São João da Boa Vista.

Brazylia jest jednym z najbardziej doświadczonych pandemią krajem. Od 13 marca 2020 roku mieszkańcy doświadczają ogromnego przyrostu chorych każdego dnia. Obecnie trwa tam szczyt drugiej fali, szpitale są przepełnione zaś nowe przypadki zakażeń przekraczają od dłuższego czasu liczbę 30 tysięcy. Obecnie zakażonych jest 12,5 mln obywateli tego kraju, 312 tysięcy nie żyje.

Życie biskupa Juventino Kesteringa było poświęcone ewangelizacji, szczególnie wśród ubogich. Zakaził się koronawirusem pod koniec lutego 2021 roku podczas pełnienia swoich pasterskich obowiązków. Zmarł w wieku 74 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
o. Henrique Porcu
17,90 zł

Niezwykle wzruszająca, choć dramatyczna historia człowieka, który nie poddał się przeciwnościom losu. Niestrudzenie szukał Boga i nie zwracał uwagi na to, ile wysiłku kosztowało go pokonywanie własnych słabości. Od dzieciństwa doświadczał biedy, głodu, agresji, patologii...

Skomentuj artykuł

COVID-19 zabił kolejnego brazylijskiego biskupa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.