Fox News: Obama wezwie Asada do rezygnacji

Fox News: Obama wezwie Asada do rezygnacji
(fot. EPA/Jim Lo Scalzo)
FOX News / PAP / drr

Prezydent USA Barack Obama wprost wezwie do rezygnacji ze stanowiska przywódcę reżimu syryjskiego, prezydenta Baszara el-Asada - podała w środę nad ranem (czasu polskiego) telewizja Fox News.

Według Fox News, Obama ma wystąpić z takim apelem do Asada przed końcem tego tygodnia, prawdopodobnie w czwartek. Ostatnio administracja USA oświadczała, że Asad "stracił legitymację" do władzy, ale nie wzywała go wprost do ustąpienia.

Rząd amerykański przygotowuje jednocześnie kolejny pakiet sankcji ekonomicznych na reżim syryjski. Konsultuje się w tej sprawie z krajami członkowskimi Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wcześniejsze sankcje były wymierzone w Asada i członków jego rodziny zajmujących kluczowe stanowiska w państwie.

Według organizacji obrony praw człowieka, w wyniku brutalnego tłumienia pokojowych demonstracji antyrządowych w Syrii zginęło już tam około 2 tys. osób. Reżim nazywa demonstrantów "terrorystami".

Syria jest sojusznikiem Iranu i sponsorem terroryzmu. Pośredniczy w uzbrajaniu ekstremistów islamskich z Hezbollahu, działających w Libanie.

Mimo to Waszyngton przez długi czas sugerował, że bierze za dobrą monetę deklaracje Asada, że zamierza przeprowadzić "reformy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fox News: Obama wezwie Asada do rezygnacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.