Juncker ws. zniesienia wiz dla Ukraińców

Juncker ws. zniesienia wiz dla Ukraińców
Prezydent Ukrainy Petro Poroshenko (L) oraz Przewodniczący komisji Europejskiej Jean Claude Juncker (P) (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET).
PAP / rj

Napływająca do UE fala imigrantów nie wpływa w żaden sposób na możliwość zniesienia przez UE wiz dla Ukraińców - zapewnił w czwartek szef KE Jean-Claude Juncker. Zapowiedział pozytywną rekomendację KE w tej sprawie, jeśli Ukraina spełni odpowiednie warunki.

- Jeśli Ukraina spełni wszystkie wymogi KE (dotyczące wprowadzenia ruchu bezwizowego - PAP), a widzimy duży postęp na tej drodze, Komisja da pozytywną ocenę - powiedział Juncker na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Jak podkreślił, nie ma wątpliwości, że przy pozytywnej ocenie KE w tej sprawie, kraje członkowskie UE nie będą przeciwne wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla mieszkańców Ukrainy. - Nie ma zależności pomiędzy sprawą wiz dla mieszkańców Ukrainy a toczącą się debatą w sprawie migrantów - oświadczył Juncker.

Ukraina liczyła, że już podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbył się w maju w Rydze, zapadną decyzje albo zostaną złożone polityczne deklaracje w sprawie zniesienia wiz przez UE już w przyszłym roku. W deklaracji końcowej spotkania nie wpisano jednak przybliżonej daty takiego rozwiązania.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Juncker ws. zniesienia wiz dla Ukraińców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.