Koronawirus. Niemcy chcą, aby jeszcze w marcu uczniowie wrócili do szkół

Koronawirus. Niemcy chcą, aby jeszcze w marcu uczniowie wrócili do szkół
Fot. NeONBRAND / Unsplash
1 miesiąc temu
PAP/kb

Według przewodniczącej niemieckiej konferencji ministrów edukacji Britty Ernst, wszyscy uczniowie powinni móc powrócić do szkoły w marcu. - Nie możemy czekać jeszcze przez kolejne tygodnie. Zamknięcie szkół ma zbyt wysoką cenę społeczną - podkreśliła Ernst w wywiadzie udzielonym w piątek portalowi RND.

Jak podkreśliła minister Ernst, dzieci i młodzież bardzo ucierpiały przez ograniczenia kontaktów - nie tylko z powodu gorszych możliwości edukacyjnych, ale także psychologicznych.

- To nie powinno pozostawiać nas obojętnymi - stwierdziła Ernst. - Dla mnie jest jasne, że musimy otworzyć nie tylko szkoły podstawowe, ale także musimy przynajmniej przejść na nauczanie hybrydowe w szkołach średnich - podkreśliła.

W połowie grudnia zeszłego roku rząd Niemiec zdecydował o wprowadzeniu twardego lockdownu w całym kraju. Zamknięto wówczas wszystkie szkoły.

W lutym br. podczas wirtualnego spotkania kanclerz Angeli Merkel z premierami krajów związkowych zdecydowano, że nie będzie ogólnokrajowych jednolitych przepisów dotyczących otwierania szkół. Angela Merkel i szefowie rządów krajowych zgodzili się, że same landy zdecydują o otwieraniu placówek oświatowych "w ramach swojej suwerenności kulturowej". 

Źródło: PAP / KB

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Harmony Trejo
39,00 zł

Projekt Gorzkie Żale w wykonaniu Harmony Trejo jest próbą przeniesienia barokowych melodii nabożeństwa Gorzkich żali na grunt muzyki improwizowanej. Muzyka łączy w sobie szacunek do mistycznego klimatu pieśni oraz świeże podejście do improwizacji. Efektem jest...

Skomentuj artykuł

Koronawirus. Niemcy chcą, aby jeszcze w marcu uczniowie wrócili do szkół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.