Kubica zwyciężył w Ronde Gomitolo di Lana

Kubica zwyciężył w Ronde Gomitolo di Lana
(fot. PAP/Grzegorz Momot)
PAP / ad

Robert Kubica (Subaru Impreza WRC) triumfował w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana. 27-letni Polak cztery odcinki specjalne rozgrywanych w północnej części Włoch zawodów pokonał w czasie 23.32,9, a drugi Włoch Omar Bergo stracił do niego prawie minutę.

Kubica, którego pilotem był Włoch Giuliano Manfredi, był najszybszy w każdym z czterech etapów rajdu i systematycznie powiększał przewagę nad przeciwnikami w klasyfikacji generalnej. W połowie rywalizacji Bergo był gorszy od niego o 27,6 s, zaś na koniec - 58,8 s.

Polski kierowca, który w sobotnim wywiadzie udzielonym stacji Sky Italia zapowiedział walkę o powrót do Formuły 1, startem w miejscowości Biella powrócił do ścigania.

Ronde Gomitolo di Lana to jego pierwszy występ od wypadku na trasie rajdu Ronde di Andora, do którego doszło 6 lutego 2011 roku. Doznał wówczas wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni. Wciąż nie wiadomo, czy postępy rehabilitacji pozwolą mu w przyszłości wrócić do bolidu F1.

Kubica zadebiutował w Formule 1 w sierpniu 2006 roku,
w barwach teamu BMW-Sauber, z którym był związany do końca 2009 roku. Potem przeszedł do ekipy Lotus-Renault. Jego największym sukcesem było zwycięstwo w Grand Prix Kanady w 2008 roku. Pięć razy zajmował drugie, a sześć razy - trzecie miejsce. W sumie startował w 76 wyścigach F1.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kubica zwyciężył w Ronde Gomitolo di Lana
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.