"Lepiej tego nie róbcie". Chiny ostrzegają Indie

"Lepiej tego nie róbcie". Chiny ostrzegają Indie
Zdj.: ia__64/depositphotos.com
GlobalTimes/tkb

20 maja indyjskie media poinformowały, że na granicy z Chinami pojawiła się chińska armia aby przeprowadzić ćwiczenia w pobliżu wchodniego Ladakhu. Global Times informuje, że pomimo rutynowości takich ćwiczeń Indie zostały ostrzeżone przez Chiny aby niepotrzebnie nie eskalowały konfliktu przypominając, że toczy się tam najgorsza epidemia koronawirusa na świecie.

"Wszelakie działania Chin w pobliżu granicy jak i na lotniskach w Hotanie, Kaszgarze, Lhasie, Xigaze i innych miejscach będą bacznie przez nas obserwowane" - przekazały Indyjskie media. Dodały także, że jakiekolwiek działania armii po stronie Indii są pokojowe, a władze o wszystkim informują stronę Chińską, aby "uniknąć błędnej oceny Chin".

Do sprawy działań armii Indyjskiej na granicy z Chinami nie odniósł się do tej pory żaden przedstawiciel rządu Indii. Chiny oceniają działania Indii jako prowokacyjne, gdyż tamtejsze media powołują się na "anonimowe źródła", które dezinformują mieszkańców w sprawie działań wojskowych po stronie Chin, które deklarują, że wszelakie ruchy z ich strony są "w dozwolonym zakresie działania na mocy porozumień między tymi dwoma krajami".

Qian Feng, dyrektor departamentu badań w National Strategy Institute na Tsinghua University w wywiadzie udzielonym Global Times stwierdził, że "niektóre działania Indii mogą próbować wykorzystać konflikt graniczny, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od radzenia sobie z epidemią COVID-19, ale powinni wiedzieć, że dalsze zwiększanie i komplikowanie kwestii granicznej nie rozwiąże żadnych problemów, a jedynie może zniszczyć wypracowany w pocie czoła pokój obu krajów".

Źródło: Global Times/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Lepiej tego nie róbcie". Chiny ostrzegają Indie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.