Matka Archiego Battersbee: mamy nadzieję, że żadna rodzina nie będzie musiała przechodzić tego samego co my

Matka Archiego Battersbee: mamy nadzieję, że żadna rodzina nie będzie musiała przechodzić tego samego co my
Fot. Instegram/spreadthepurplewave
dailymail.co.uk / KAI / tk

Sąd w Wielkiej Brytanii zdecydował o odłączeniu od aparatury Archiego Battersbee. Zgon 12-letniego chłopca stwierdzono w szpitalu w sobotę 6 sierpnia o godz. 12:15. W ostatnich chwilach była przy dziecku jego rodzina.

7 kwietnia tego roku Archi Battersbee został znaleziony nieprzytomny w swoim domu z zawiązanym na szyi sznurkiem. Przypuszcza się, że chłopiec wziął udział w internetowym wyzwaniu „blackout”, którego celem jest omdlenie lub utrata przytomności poprzez zaciśnięcie sobie na szyi sznurka.

Archi Battersbee mógł żyć

Według lekarzy nastąpiła śmierć pnia mózgu i nie dawali oni chłopcu szans na przeżycie. Co ciekawe, wybitny dziecięcy neurolog prof. Alan Shewmon pytany, czy istnieją wystarczające dowody na wiarygodną diagnozę śmierci w przypadku Archiego odpowiedział: „absolutnie nie”.

Brytyjski sąd po apelacji rodziców Archiego, a nawet interwencji ONZ zdecydował o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie. 12-latek zmarł w sobotę 6 sierpnia o godzinie 12:15, a od aparatury został odłączony o godzinie 10 rano.

Przy umierającym chłopcu czuwała rodzina. - Mamy nadzieję, że żadna rodzina nie będzie musiała przechodzić przez to, przez co my przeszliśmy – powiedziała matka Archiego Hollie Dance.

Dobro z tragedii

Rodzina stwierdziła, że chce, „aby z tej tragedii wyszło coś dobrego” i obiecała, że będzie walczyć o konieczne zmiany, aby nigdy więcej do podobnej sytuacji nie doszło. - Jestem najdumniejszą mamą na świecie, chłopca, który walczył o życie do samego końca – dodała mama 12-latka.

Narzeczona Toma, najstarszego brata Archiego, Ella Rose Carter, powiedziała: „Nie ma absolutnie nic godnego w obserwowaniu, jak członek rodziny lub dziecko się dusi". W tej sprawie po raz kolejny wybrzmiał kulturowy spór, w którym to państwo, a nie rodzice decydują o losie dziecka.

Źródło: dailymail.co.uk / KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Matka Archiego Battersbee: mamy nadzieję, że żadna rodzina nie będzie musiała przechodzić tego samego co my
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.