Moderna zapowiada - będzie więcej szczepionek

1 miesiąc temu
PAP/kb

W czwartek amerykańska firma biotechnologiczna Moderna potwierdziła, że zwiększy globalną produkcję szczepionki przeciwko Covid-19 do 3 miliardów dawek w 2022 roku.

Informację podała agencja Associated Press. Firma Moderna przewiduje, że w tym roku dostarczy na całym świecie od 800 milionów do 1 miliarda dawek, jednak w przyszłym roku większość państw nadal będzie potrzebowała pierwszej serii szczepień przeciwko Covid-19.

Poza tym chce też być gotowa na ewentualność, że ludzie będą potrzebowali tzw. dawki przypominającej szczepionki - podaje AP.

Szczepionka firmy Moderna została dopuszczona do stosowania dla dorosłych w USA, państwach UE i wielu innych krajach.

Firma oczekuje wkrótce danych z amerykańskich badań nad dwudawkową szczepionką dla 12-17-latków, a także rozpoczęła testowanie szczepionki dla młodszych dzieci. Prowadzone są również badania nad szczepionkami dostosowanymi do zmutowanego wariantu koronawirusa.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Moderna zapowiada - będzie więcej szczepionek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.