Moskwa: zatrzymano ok. 20 stronników IS

Moskwa: zatrzymano ok. 20 stronników IS
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Grupę około 20 osób podejrzanych o związki z organizacją Państwo Islamskie (IS) zatrzymano w środę w Moskwie - poinformowała agencja RIA Nowosti, powołując się na źródło w organach ścigania. Agencja przypomina, że IS jest ugrupowaniem zakazanym w Rosji.

- W trakcie wspólnej operacji Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i policji zatrzymano ok. 20 osób, które są podejrzane o związki z IS. W Moskwie według wstępnych danych ludzie ci zajmowali się wynajdywaniem i werbowaniem nowych członków - powiedział informator RIA Nowosti.

Agencja przypomina, że główne siły IS są skoncentrowane w Syrii i Iraku, lecz próbują też rozszerzać swoje wpływy w Afryce Północnej. Pisze, że według danych rosyjskich służb specjalnych związki z terrorystycznymi organizacjami na Bliskim Wschodzie może mieć do trzech tysięcy obywateli Federacji Rosyjskiej. Agencja nie precyzuje charakteru tych związków.

W połowie marca deputowany Dumy Państwowej z frakcji Jedna Rosja Adalbi Szchagoszew zaproponował zwiększenia do dożywocia wymiaru kary dla werbowników terrorystów. Obecnie kara ta to od pięciu do 10 lat więzienia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Moskwa: zatrzymano ok. 20 stronników IS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.