Nadchodzi wiosna? IMGW ostrzega

Nadchodzi wiosna? IMGW ostrzega
PAP/Leszek Szymański
Onet /kb

Jakiej pogody możemy się spodziewać na weekend 20 i 21 lutego? Nadchodzi ocieplenie, ale Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed skutkami roztopów.

IMGW w komunikatach ostrzega przed szybkim napływem wody z roztopów, co w efekcie znacząco wpłynie na sytuację hydrologiczną w kraju.

"Dodatnie temperatury, w połączeniu z prognozowanymi opadami deszczu, przyczynią się do szybkiego topnienia pokrywy śnieżnej. Rzeki cały czas będą podpiętrzone przez zjawiska lodowe i powstałe w ich skutek zatory. Na zachodzie kraju, gdzie najwcześniej zrobi się ciepło, pokrywa śnieżna jest stosunkowo najsłabiej rozbudowana" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jutro zapowiada się pochmurny dzień. W całej Polsce można spodziewać się dodatniej temperatury - od 2 do 9 st. C w ciągu dnia.  Przewidywane jest zachmurzenie od 60 do 90 proc. Na południowych krańcach Polski wiatr będzie wiał z prędkością ok. 7 km/h, natomiast na północy kraju może być silniejszy - nawet do 18 km/h.

W niedzielę 21 lutego synoptycy zapowiadają zupełnie wiosenną pogodę. Temperatura w ciągu dnia utrzymywać się będzie na plusie - od 4 do 11 st. C. Zachmurzenie umiarkowane, mniejsze niż w sobotę do 40 proc. na Dolnym Śląsku oraz do 80 proc. na Suwalszczyźnie. Wiatr na całym obszarze kraju będzie wiał z prędkością od 11 do 14 km/h.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magda Knedler

…I wreszcie prosisz setny raz. Wstajesz, zwijasz dłoń w pięść i czujesz już tylko agresję.
A przecież prosiłaś. Prosiłaś grzecznie. Moim zdaniem tak to właśnie jest z kobietami, które przez długi czas grzecznie o...

Skomentuj artykuł

Nadchodzi wiosna? IMGW ostrzega
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.