Najzimniejszy dzień w Tokio od 48 lat: minus 4 st. Celsjusza

Najzimniejszy dzień w Tokio od 48 lat: minus 4 st. Celsjusza
(fot. shutterstock.com)
PAP / sz

Temperatura w Tokio spadła w czwartek do minus 4 stopni Celsjusza - poinformowała japońska agencja meteorologiczna. Był to najzimniejszy dzień w japońskiej stolicy od 48 lat. Minus 4 stopnie pokazały termometry w centrum stolicy ok. 6 rano.

Był to pierwszy raz od stycznia 1970 roku, kiedy w centrum Tokio odnotowano tak niską temperaturę. Rekordowe minus 8,4 st. Celsjusza odnotowano w Fuchu w tokijskiej aglomeracji.

W poniedziałek w Tokio spadło 21 cm śniegu, powodując chaos w transporcie kolejowym, lotniczym i drogowym.

Oblodzone ulice i pokrywa śnieżna spowodowały wiele wypadków drogowych - tylko w środę tokijska straż pożarna wyruszała na akcje ponad 2,8 tys. razy. Łącznie od poniedziałku przewieziono do szpitali 592 osoby - poinformowała straż pożarna.

Japońska agencja meteorologiczna podaje, że za niskie temperatury i opady śniegu jest odpowiedzialny układ niskiego ciśnienia i chłodny front wędrujące na północ przez japoński archipelag. Agencja prognozuje, że na północnej wyspie Hokkaido pokrywa śnieżna osiągnie grubość 40 cm, a niskie temperatury i opady śniegu utrzymają się w kraju do soboty. Jedynymi obszarami nie dotkniętymi przez zimę są archipelag Okinawa i wyspa Amami na południu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Najzimniejszy dzień w Tokio od 48 lat: minus 4 st. Celsjusza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.