Nie żyje brat chłopca z Aleppo. Miał 10 lat

Nie żyje brat chłopca z Aleppo. Miał 10 lat
(fot. PAP/EPA/ALEPPO MEDIA CENTER / @AleppoAMC / HANDOUT)
tvn 24/ ed

Zdjęcie rannego 5-letniego Omrana wstrząsnęło światem. Jego 10-letni brat - Ali, który przeżył atak bombowy w Aleppo, zmarł w szpitalu. Mama chłopców jest w stanie krytycznym.

Omran (chłopiec ze zdjęcia) trafił do szpitala z obrażeniami głowy, nie były poważne. Opuścił już placówkę medyczną. Stał się symbolem dramatu ofiar wojny - tysięcy syryjskich dzieci.

Dramat w Aleppo trwa

W wyniku walk zbrojnych między siłami rządowymi, a rebeliantami we wschodniej części syryjskiego Aleppo zostało uwięzionych około 2 miliony ludzi. Z pomocą przychodzi Caritas Syria.

Sytuacja jest dramatyczna, większość rodzin z dziećmi zmuszonych do ucieczki  przebywa na ulicach. Brakuje leków, wody i jedzenia, a temperatura sięga 40 stopni Celsjusza.

DEON.PL POLECA

Możesz pomóc

Caritas Syria wspiera 150 rodzin, które zostały zmuszone do życia na ulicy w bezpieczniejszych częściach Aleppo. Zapewniono im wyżywienie i pomoc medyczną. Ponadto Caritas Syria uruchomiła specjalny fundusz, który umożliwi dalszą pomoc - zakwaterowanie i  najpilniejsze potrzeby, m. in. zakup namiotów, koców, leków, wody i mleka dla niemowląt.

Większość dzieci i starszych potrzebuje leczenia. To straszne patrzeć na ludzi, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed śmiercią. Najgorszy jest widok dzieci, które nie są niczemu winne. One nie zasłużyły na taki los - mówi Rana Krait, pracownik Caritas Syria w Aleppo.

Caritas Polska uruchomiła zbiórkę SMS-ową na rzecz pomocy Syrii. Aby wesprzeć działania Caritas Syria i włączyć się w pomoc mieszkańcom Aleppo, można wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) lub dokonać wpłat na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA.

CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie żyje brat chłopca z Aleppo. Miał 10 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.