Niemcy. Policja zawraca turystów do domu za łamanie ograniczeń epidemicznych

Niemcy. Policja zawraca turystów do domu za łamanie ograniczeń epidemicznych
Fot. Focke Strangmann / EPA / PAP.
2 tygodnie temu
PAP/mk

Niemiecka policja w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze zawróciła do domów kilkuset turystów, którzy w wielkanocny weekend pojawili się w tym landzie. Funkcjonariusze uznali, że przyjezdni nie przedstawili uzasadnienie pobytu w tym rejonie Niemiec.

W wielkanocny weekend policja w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie zawróciła co najmniej pół tysiąca osób, które przemieszczały się po tym landzie w celach turystycznych, łamiąc przyjęte ograniczenia - informuje w niedzielę Deutsche Welle. W Wielki Piątek Meklemburgię musiało opuścić 343 turystów ze 189 skontrolowanych przez policję aut, w Wielką Sobotę o opuszczenie landu poproszono 193 osoby - informuje DW, opierając się na danych policji. Dodano, że kontrole, które objęły blisko 800 pojazdów przeprowadzano m.in. na obszarze Pojezierza Meklemburskiego.

Zatrzymani nie przedstawili wiarygodnego uzasadnienia swojego pobytu w landzie, a z powodu epidemii uprawianie turystyki jest tam zabroniona, obejmuje to także jednodniowe wycieczki - przypomina portal.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła
26,52 zł
37,89 zł

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Skomentuj artykuł

Niemcy. Policja zawraca turystów do domu za łamanie ograniczeń epidemicznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.