Niespokojny dzień kobiet w Meksyku

Niespokojny dzień kobiet w Meksyku
Fot. depositphotos.com
3 miesiące temu
PAP / kb

W Meksyku dzień kobiet przebiegł wyjątkowo niespokojnie. Doszło do licznych starć z policją uczestniczek marszu przeciwko przemocy wobec kobiet.

Ostateczny bilans demonstracji to: 81 osób rannych, z czego 10 trafiło do szpitala. Na centralnym placu Zocalo część uczestniczek demonstracji obaliła fragment ustawionej metalowej bariery wokół pałacu prezydenckiego. Według hiszpańskiej agencji EFE, w odpowiedzi oddziały policji - które według władz były złożone wyłącznie z kobiet - użyły gazu łzawiącego. Meksykańskie władze zaprzeczyły, by to funkcjonariuszki użyły gazu.

EFE podało również informację o pobiciu przez policję czterech fotoreporterek na stacji metra Hidalgo, w tym pracownicy tej agencji. Dziennikarki fotografowały marsz i kobiety malujące graffiti na stacji, kiedy wkroczyli funkcjonariusze, używając gaśnic i pałek do pacyfikacji kobiet.

W demonstracji w stolicy Meksyku udział wzięło ok. 20 tys. kobiet, zaś do zgromadzenia wysłano 1,7 tys. funkcjonariuszek stołecznej policji. Tematem protestu była przemoc i zabójstwa kobiet. Jedynie w ubiegłym roku w Meksyku odnotowano 967 zabójstw kobiet, 16,5 tys. gwałtów i rekordową liczbę ponad 260 tys. wezwań policji w związku z przemocą wobec kobiet.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Niespokojny dzień kobiet w Meksyku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.